Üdvözöljük a DEIDI honlapján!

Mozgásban konferencia

Fiatal Irodalmárok Fóruma

MEGHÍVÓ

2015. március 25-én, szerdán, 14.00 órai kezdettel

a Debreceni Akadémiai Bizottság székházában

„Fiatal irodalmárok fóruma”

címmel éves konferenciát szervez a Debreceni Akadémiai Bizottság Nyelv- és Irodalomtudományi Szakbizottsága

a Debreceni Egyetem Irodalomtudományok Doktori Iskolája

és a Komparatisztikai Műhely.

Helye: DAB Székház, Debrecen, Thomas Mann u. 49. I. em. B terem

14.00:     Köszöntőt mond Dr. Szirák Péter, egyetemi tanár, az MTA-DAB Nyelv- és Irodalomtudományi Szakbizottság elnöke , a konferencia elnöke.

14.15: Bruszel Dóra: Szeriális szerkesztésmód, avagy Diana hercegnő halálának megjelenítése a magyar női magazinokban

14.45: Jován Katalin: A betegség toposzának inszcenírozása Orbán Ottó költészetében

15.15: Korpa Tamás: "madonna, ideróni / való emlékezet, te” – Egy vershelyzet szökésvonalai (Szilágyi Domokos, Kovács András Ferenc és Farkas Wellmann Éva Don Quijote-átiratai)

15.45:  Szünet

16.00: Könyvbemutató:

Az erőszak reprezentációi (szerk. Pabis Eszter, Debrecen, Debrecen Egyetemi, 2015, Cultura Animi Kultúratudományi Sorozat 1.) c. könyvet Tóth Alexandra mutatja be.

16.15: Trippó Sándor: Dokumentarizmus, nosztalgia és science-fiction: A keletnémet múlt színrevitelének játékmódjai a kortárs német képregényben

16.45: Szabadi István: A bölcsesség alakjai George MacDonald műveiben

A konferenciára szeretettel várjuk érdeklődő barátaival együtt!

event_date:

szerda, March 25, 2015 - 14:00