Az Észak-amerikai irodalom és kultúra alprogram felvételi követelményei

• Angol nyelv és irodalom szakos egyetemi/MA oklevél vagy egyéb bölcsészdiploma, 2011-től az ODT-adatbázisban megjelölt „fogadott mesterszakok”-on szerzett diploma, valamint magas szintű angol nyelvtudás.
  • A kutatási témára vonatkozó, angol nyelven (legalább 1200 szó, kb. 10.000 n terjedelemben) körvonalazott szakmai elképzelés.
  • A tanulmányozandó témára vonatkozó ismeretek, valamint az alapvető és a témához szükséges elméleti felkészültség megfelelő szintje. Megfelelőnek az tekintendő, ami elegendő alap az önálló kutatómunkához és szakmai véleményalkotáshoz.
  • Nyelvtudás: előfeltétel az angol nyelv nyelvtanári fokú ismerete. Második világnyelv ismerete nem felvételi előfeltétel, de az ebből szerzett legalább alapfokú nyelvvizsga, illetve egyetemi/MA oklevél vagy leckekönyvbeli dokumentum előnyt jelent.
  • Fontos az eddigi szakmai-tudományos jellegű tevékenység: ide számít a TDK-munka, publikációk, hosszabb készülő munka megírt fejezetei és szakmai fórumon való szereplés (pl. konferencia-előadás). Előnyt élveznek azok a pályázók, akik ilyen tevékenységet az amerikanisztika, illetve a kanadisztika területén fejtettek ki, és azt dokumentálni tudják.
  • A felvételizők mellékeljék jelentkezési lapjukhoz egyetemi szakdolgozatuk egy példányát is, amennyiben nem a DE BTK Angol–Amerikai Intézetében szerezték diplomájukat.
  • Költségtérítés a 2023/2024-es tanévben:
    • költségtérítéses hallgatók: 40.000 Ft/félév (kreditérvényesítéssel egyedi elbírálás alapján a tandíj csökkenthető)
    • egyéni felkészülők: egyszeri 100.000 Ft .