Kutatási tevékenység

Az IKDI, lehetőségeihez mérten, mindenben segíti a hallgatók kutatási tevékenységét. A témavezetők félévente igazolják a kutatási krediteket a hallgató által benyújtott írásbeli beszámoló alapján, az értékelt beszámolót a témavezetők eljuttatják az iskolavezetőnek. A beszámolókat a doktori iskola titkára iktatja. A féléves beszámoló űrlapját a Képzési terv melléklete tartalmazza (a honlapról letölthető innen). Az értekezésterveket a témavezető hagyja jóvá, ezeknek szakmai megvitatása műhelyvita keretében is ajánlott, illetve disszertációhipotézis-védésen és fejezetvédésen történik. Az IKDI egyes programjai és alprogramjai rendszeresen nyújtanak be olyan kutatási pályázatokat, melyekben a doktori képzés hallgatói és oktatói közösen vesznek részt.