Szabó Éva

• Témavezető: Dr Bényei Tamás
  • Kutatási téma: Az otthonkép átalakulása az 1945 utáni brit női irodalomban

Tanulmányok

• Doktori képzés (2016-): Debreceni Egyetem, Irodalomtudományok Doktori Iskola, Angol és észak-amerikai irodalomtudományi doktori program, Angol irodalomtudományi alprogram
  • 2014-16: Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, anglisztika mesterszak, oklevél száma: 8368/2016/BT, a diploma minősítése: kiváló
  • 2011-2014: Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, anglisztika alapszak, oklevél száma: 5976/2014/BT, a diploma minősítése: jeles

Nyelvismeret

• angol: angol szakos egyetemi diploma

Ösztöndíjak

• 2016: DETEP tanulmányi ösztöndíj
  • 2015: Campus Hungary ösztöndíj, Skócia, Glasgow, University of Strathclyde
  • 2015: Campus Hungary ösztöndíj, Írország, Dublin, Trinity College
  • 2015: Campus Hungary ösztöndíj, Anglia, Manchester, University of Huddersfield
  • 2015/16: Pro Regione, a Magyar Vidékért hallgatói ösztöndíj
  • 2015/16: demonstrátori ösztöndíj, Debreceni Egyetem, Angol-Amerikai Intézet
  • 2015/16: kiemelt szakmai (volt demonstrátori) ösztöndíj
  • 2014: Mesterképzési Szakmai Ösztöndíj
  • 2012 - 2013: Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata, Bursa Hungarica Ösztöndíj

Kutatási témák

• A trauma regénybeli és filmes ábrázolásai
  • Anya-lánya kapcsolatok az irodalomban és filmen
  • Étel, evés és etetés kortárs kortárs brit írónők műveiben
  • Az otthonkép átalakulása az 1945 utáni brit női irodalomban

Publikációk

• “Who's Afraid of Coming out of the Shell?: Engulfment in Clarissa's and Septimus's Psyche in Virginia Woolf's Mrs Dalloway”. A mi tendenciáink... Szakkollégiumi tanulmányok 3. Szerk. Balogh Fruzsina, Feldmann Fanni. Debrecen: Hatvani István Szakkollégium, 2015. 107-116.
  • “Brides: Voluptuous Devils or Fallen Angels? The Transgressive Sexuality of Female Vampires and its Subversion in Bram Stoker's Dracula”. Lehigh Valley Vanguard. Oct 2015.
  • “Can She Have a ‘Slice-of-Bread-and-Dripping’ Alone?: Food in Elizabeth Taylor’s Palladian”. (En)Gendered Lives. Anglo-American Voices 1. Ed. Feldmann Fanni. Debrecen: Hatvani István Extramural College, 2016. 58-70.
  • “’Sometimes it’s Hard to be a Woman’: Femininity, Domesticity and Motherhood in Kate Atkinson’s Behind the Scenes at the Museum” A mi tendenciáink... Szakkollégiumi tanulmányok 4. Szerk. Nagy Jenő, Polyák Enikő, Szabó Éva. Debrecen: Hatvani István Szakkollégium, 2016.

Konferencia-szereplések

• 2015. április 8-10. XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Budapest; „Narrative-making as a Form of Healing Trauma in Kate Atkinson's Behind the Scenes at the Museum”
  • 2015. május 7-8. Tavaszi Tudományos Hallgatói Konferencia Hatvani István Szakkollégium, Debrecen; „Elbeszélés, mint lehetséges traumafeldolgozási módszer Kate Atkinson Fénykép Ezüstkeretben című regényében”
  • 2015. december 11. Őszi Tudományos Hallgatói Konferencia Hatvani István Szakkollégium, Debrecen; „’Tartsák nyitva az ablakokat, csukva az ajtókat’: Femininitás és maszkulinitás Virginia Woolf A világítótoronycímű regényében”