Teleki Anna

• Név: Teleki Anna
  • E-mail: annacska.teleki@gmail.com
  • Témavezető: Dr. Goretity József
  • Kutatási téma: Újrealista tendenciák a kortárs orosz irodalomban, a szatirikus látásmód és a rendszerváltás társadalmi dichotómiája Jurij Poljakov regényeiben

Szakmai önéletrajz

• 2011-ben érettségiztem az egri Dobó István Gimnáziumban, majd felvételt nyertem a Debreceni Egyetem szlavisztika-orosz szakirányára.
  • 2013-ban elnyertem a Balassi Intézet ösztöndíját, és a tavaszi szemesztert a moszkvai Puskin Intézetben töltöttem.
  • 2014 nyarán részt vettem a lakiteleki orosz-magyar műfordító táborban.
  • A mesterképzésen végzett kutatásaim eredményeként 2015 tavaszán szerepeltem az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, Az örök női princípium ambivalenciája és mitológiai jelentésköre Turgenyev Aszja című novellájában című dolgozatommal.
  • 2016 tavaszi szemeszterében tanulmányaim elismeréseként a Tolsztoj Társaság hat hetes voronyezsi ösztöndíjban részesített.
  • 2016 márciusában elnyertem a Universitas Alapítvány ösztöndíját.
  • 2016 nyarán szlavisztika mesterszakos diplomát szereztem, és felvételt nyertem a DE Irodalom- és Kultúratudományok Doktori Iskola Szlavisztika alprogramába. Kutatási területem az újrealista tendenciák a kortárs orosz irodalomban, a szatirikus látásmód és a rendszerváltás társadalmi dichotómiája Jurij Poljakov regényeiben.
  • 2016 szeptemberében részt vettem az Orenburgban megrendezett Fiatalok Fórumán.
  • 2017 tavaszán orosz állami ösztöndíjjal egy hónapot a moszkvai Nyelvészeti Egyetemen töltöttem.
  • 2017 júniusában Кризис маленького человека во время распада СССР — на основе романа Ю. Полякова «Замыслил я побег» című előadásommal szerepeltem a Moszkvában megrendezett Гигиена Культуры című konferencián.
  • 2017 szeptemberében részt vettem a lakiteleki műfordító táborban, melynek eredményeként decemberben egy hetet töltöttem Moszkvában műfordító mesterkurzuson.
  • 2017 decemberében a Tolsztoj Társaság támogatásával két hetes tanulmányúton vettem részt Moszkvában.
  • A 2017/18-as tanévtől a Debrecen Egyetem Orosz Központjában orosz nyelvet tanítok, és szerkesztem a Központ facebook oldalát.

Publikációs lista

• Realista hagyomány a kortárs orosz prózában - Jurij Poljakov. Kalligram, 2016/11 (49-52)
  • Szemelvények k a kortárs orosz irodalomból - újraolvasva (Turi Márton: Rejtekutak a pusztaságban). Alföld, 2017/9. 106-111.
  • Ильдико Регеци «Представления о пространстве в русской литературе». Slavica. Debreceni Egyetem, 2015. (229-235)
  • Традиция классической русской литературы в романе Замыслил я побег Ю. Полякова, Slavica 46 (2017) 63-72.
  • Кризис маленького человека во время распада СССР" in: Гигиена культуры 6. (2017). Moszkva, Moszkvai Állami Szociális Egyetem, várható megjelenés: 2018 május.

Konferenciaszereplések

• OTDK (2015. ápr. 7-8.): Az örök női princípium ambivalenciája és mitológiai jelentésköre Turgenyev Aszja című novellájában.
  • Гигиена Культуры konferencia, Moszkva (2017. 06. 15-16.): Кризис маленького человека во время распада СССР — на основе романа Ю. Полякова «Замыслил я побег»