IK-s kutatók nemzetközi sikere
Az ECMWF nemzetközi meteorológiai központnál nyert ösztöndíjat Baran Sándor egyetemi docens, míg az OCRE felhőtechnológiával foglalkozó konzorcium pályázatán Hajdu András professzor és kutatócsoportja szerepelt eredményesen.
NeurotechEU: elindult a program
A Debreceni Egyetem (DE) oktatói, kutatói és hallgatói közül is sokan követték a nyolc ország vezető felsőoktatási intézményei által az idegtudományok fejlesztésére létrehozott NeurotechEU nevű Európai Egyetemi Szövetség nemzetközi, online nyitórendezvényét.
A ZK oktatóit díjazták
A kortárs magyar zene terjesztéséért kapott elismerést az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Irodától Ittzés Tamás, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának hegedű- és kamarazene oktatója, valamint Puskás Levente, a ZK szaxofontanára.
Fejlődő Sportcampus a Dóczyn
Az új székek már a helyükön vannak, és épül a lelátót fedő tetőszerkezet is a DEAC-pályán. A Debreceni Egyetem Dóczy József utcai sportkomplexumának felújításával az oktatás és a versenysport is új helyszíneket és jobb feltételeket kap.
Szakképzés a stratégiai területen
Fokozatosan bővülő egészségügyi szakképzési rendszer kiépítését tervezi a Debreceni Egyetem. Az új intézményi egység alapja a DE Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiumában szeptembertől induló egészségügyi asszisztens, laboráns és általános ápoló képzés.
A kelet-európai élmezőnyben a DE
A legjobb 40 felsőoktatási intézmény között kapott helyett a Debreceni Egyetem a QS World University Rankings Eastern Europe and Central Asia Region rangsorában. A RUR tematikus rangsorain előrelépett, a Green Metric listáján pedig továbbra is a legjobb 250-ben van az intézmény.
A cél a fenntartható agrárium
A fenntartható mezőgazdaság fejlesztési lehetőségeinek feltárása, a kutatóhálózatok fejlesztése, nemzetközi kutatásokhoz való kapcsolódás, valamint a fiatal agrártudósok támogatása volt a célja annak a programnak, amelyben a Debreceni Egyetem a nyíregyházi és egri egyetemmel dolgozott együtt.
Megjelent a DEja vu téli száma
A rendkívüli helyzet ellenére idén is megjelent a Debreceni Egyetem Alumni közösségének lapja, a DEja vu téli, karácsony előtti lapszáma, amelyben több írás is szól az összetartozásról, a segítségnyújtásról, és arról, hogyan lehet a legnehezebb helyzetben is talpon maradni.
Egészségipari kutatások a jobb életért
Biokompatibilis gyógyszerhordozók és egészségvédő probiotikus készítmények fejlesztésén dolgoznak a Debreceni Egyetemen szakemberei a Komplex Egészségipari Multidiszciplináris Kompetencia Központban, melynek kialakítására mintegy 3 milliárd forintot nyert az intézmény vállalati partnereivel.
Megjelent az új Egyetemi Élet
Jól halad a Debreceni Egyetem Innovációs Központjának építése. A karantén, illetve a sérülések ellenére is szép eredményeket ért el a DEAC férfi kosárlabda csapata. Egyebek mellett ezekről lehet olvasni az egyetemi újság friss számában.