DE-hallgatók a Roszatom Hackatomján
A Műszaki Kar, valamint a Természettudományi és Technológiai Kar hallgatói 22 csapattal vesznek részt a globális atomenergetikai vállalat ötletversenyén. A Roszatom regionális központjának eseményén a legjelentősebb orosz műszaki egyetemek is közreműködnek.
DE-sikerek a joghallgatók versenyén
Remekül szerepeltek, hét első helyezést értek el a Debreceni Egyetem diákjai a négy napos 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciójában, amelyet idén a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szervezett.
Kancellári interjú a Trend FM-en
Bács Zoltán kancellár A nap vendége című műsorban nyilatkozott a Trend FM rádió keddi adásában. A professzor a modellváltással megnyíló lehetőségekről, az egyetem teljesítményéről, a tavalyi rekord egyetemi költségvetésről, az iparral való együttműködésben rejlő további lehetőségekről beszélt.
Sok mozgással a járvány ellen
A rendszeres testmozgás, az egészséges életmód sokat segíthet abban is, hogy könnyebben átvészeljünk egy esetleges koronavírus okozta betegséget. Egyebek mellett ez hangzott el a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara által szervezett, a fitneszszektor helyzetével foglalkozó rendezvényen.
A karanténban is egészségesen
A különböző diétákkal kapcsolatos tévhiteket oszlatta el a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának online Egészségestjén Hajdú Péter táplálkozásmenedzser. A résztvevők az életmódváltás alapjaihoz is hasznos tanácsokat kaphattak.
A legjobbak között az NK hallgatói
Kiváló eredményekkel zárta a 35. OTDK Orvos- és Egészségtudományi Szekcióját a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara. A hallgatók teljesítményét több első hellyel és számos különdíjjal jutalmazta a szakmai zsűri.
Ihletet adott a 2021-es esztendő
A magyar költészet napja alkalmából versíró pályázatot hirdetett közösségi felületein a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára (DEENK). A „2021” témájú poétikai megmérettetésre 39 pályázótól 73 költemény érkezett.
Egyetemi sportkutatás az idősekért
Az időskorban végzett rendszeres mozgás egészségre gyakorolt hatásait vizsgálta a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete (DESKI). A hat héten át tartó kutatásban tizenhét hatvanöt év feletti önkéntes állapotát figyelték speciális diagnosztikai eszközök segítségével.
Művészeti sikerek az OTDK-n
Kiváló eredményeket értek el a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának hallgatói a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Művészet és Művészet-tudományi Szekciójában. A résztvevő diákok közül öten teljesítettek kiemelkedően.
Elkezdődött a joghallgatók versengése
Varga Judit igazságügyi miniszter részvételével nyitották meg a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekcióját, amelyet idén a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szervez. A négy napos online rendezvényen több mint ezren vesznek részt.