Fórum a jogi szakszövegek fordításáról
Az Európai Unió jogi szaknyelvének fordítási problémáiról rendeztek workshopot október 20-án a Debreceni Egyetemen.
Debreceni kutató kapta a Vértes Edit-díjat
Kelemen Ivett, a Debreceni Egyetem finnugor tanszékének kutatója vehette át a hazai finnugrisztika rangos szakmai elismerését.
Középpontban a növényvédelem
Új és veszélyes dísznövény károsítókról, a lakásokban is felbukkanó zöld vándorpoloskáról és a növényorvosok számára alkalmazható védőszerek választékáról is hallhattak előadásokat a 21. Tiszántúli Növényvédelmi Fórum résztvevői.
Négy évtized a tudomány szolgálatában
Ünnepi tanácsülésen emlékeztek meg kedden a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottsága (DAB) megalakításának 40. évfordulójáról.
Jótékony közgazdászok
Több mint egymillió forintot gyűjtött beteg gyermekek támogatására az egyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatói közössége a GTK aKarom programsorozat keretében.
Összefogás egy álom valóra váltásáért
Az Európa Kulturális Fővárosa pályázat sikerességéért együttműködési megállapodást kötött ma Debrecen Önkormányzata, a Debreceni Egyetem és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME).
Színház az egész egyetem
Csütörtöktől szombatig az ország egyetemi színjátszó színtere Debrecenre figyel: kezdődik a IV. Debreceni Egyetemi Színjátszó Találkozó.
Ünnepi megemlékezés az egyetemen
Pénteken egész napos programsorozattal – kiállítással, konferenciával – tiszteleg az 1956-os forradalom 60. évfordulója előtt a Debreceni Egyetem.
Megtisztítják, majd áthelyezik
Hamarosan új helyen, a Debreceni Egyetem Főépülete előtt állítják fel az intézmény egykori névadója, a tragikus sorsú miniszterelnök, Tisza István bronzszobrát.
Együttműködik a Loki és az egyetem
Kedvezményekkel és szolgáltatásokkal várja a Debreceni Egyetem polgárait a DVSC. Külön egyetemi szektor lesz a stadionban.