„Isten nevében, a haza üdvére…”
A 100 esztendeje elhangzott, klasszikussá vált mondattal nyitotta meg az új tanévet Szilvássy Zoltán rektor a Debreceni Egyetem ünnepi szenátusi ülésén.
Életmentő kossuthosok
Előkelő helyezéseket értek el az országos elsősegélynyújtó versenyen a Debreceni Egyetem köznevelési intézményeinek diákjai.
Jubilánsok köszöntése
50, 60, 65 évvel ezelőtt végzett orvosok, zenetanárok és -művészek vehették át jubileumi diplomájukat hétvégén a Debreceni Egyetemen.
Ismét legek tábora
Tizennégy kar részvételével zajlott a jubileumi, 10. DEHÖK gólyatábor, melyen idén is minden rekordot megdöntöttek.
Több mint negyven ország vár!
Hallgatók, oktatók és munkatársak is utazhatnak az Erasmus+, illetve a Campus Mundi ösztöndíjprogramokkal.
Egy ősi jelkép – a gerundium
Szolgálaton kívül a Debreceni Egyetem Rektori Tanácstermében pihennek az egyedi díszítésű, az intézményt és a karokat szimbolizáló gerundiumok.
Kis település nagy segítsége
A Debreceni Egyetem Gyermekklinikáját támogatták az ötödik Esztári Lecsófesztiválon összegyűjt adományokból.
yoUDay - your day
Fellépőként és a közönség soraiba is várja négyezer külföldi hallgatóját a Debreceni Egyetem, tanévkezdő stadionshowjára.
„A Te ’56-od a Mi ’56-unk!”
Közös videópályázatot hirdet az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából Debrecen Önkormányzata és a Debreceni Egyetem.
Újdonságok az atomspektroszkópiában
A Debreceni Egyetem atomspektroszkópiai laboratóriumának új műszereit is kipróbálhatták az érdeklődők a IV. Atomspektroszkópiai szakmai napon.