Megjelent az Egyetemi Élet
Színes beszámolókkal, érdekes hírekkel, interjúkkal, programajánlókkal megjelent az Egyetemi Élet legfrissebb száma. Az újságot már megtalálhatják az olvasók a megszokott terjesztési pontokon.
Folytatódik a karrierépítés
A Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központjának Hallgatói Karrierközpontja ebben a félévben is meghirdette a pályaválasztást segítő előadás-sorozatát. A szabadon választható kurzust bárki felveheti.
Mindörökké DEAC
A DEAC örökös elnöke, Nyirkos István professzor emeritus tiszteletére avatott szobrot a Debreceni Egyetem. A bronzból készült alkotás a Sporttudományi Oktatóközpont mögötti zöld szigeten kapott helyet a Dóczy József utcai sporttelepen.
Science Café - tudományról könnyedén
A tudat és az agy különleges kapcsolatáról hallhatnak érdekességeket azok az érdeklődők, akik ellátogatnak a kéthetente jelentkező Science Café soron következő, október 5-i előadására.
Olimpia Akadémia az egyetemen
Risztov Éva olimpiai bajnok és Papp Márk olimpikon úszó tartott előadást riói élményeiről, küzdelmeiről, sikereiről, a sportolói életről hallgatótársainak hétfőn az egyetem új rendezvénysorozatának keretében.
Gyere be, hogy kimehess!
A nemzetközi lehetőségek expóját 22 szakmai- és külföldi ösztöndíjakkal foglalkozó szervezet, továbbá az egyetem és a Tempus Közalapítvány képviselőinek tájékoztatói színesítették.
Párbeszédben a holokausztról
Holokauszt-megemlékezést tartott a Debreceni Egyetem Germanisztikai Intézete a Német egység napjának alkalmából Debrecenben.
Micsoda éjszaka volt!
Drónröptetéssel és szélcsatorna-bemutatóval már kora délután megkezdődtek a Kutatók Éjszakája programjai a Debreceni Egyetemen. A tudományos ismeretterjesztő és népszerűsítő rendezvényhez idén már 10. alkalommal csatlakozott az intézmény.
Mobil hallgatók
Az őszi szemeszterrel kezdetét vették a mobilitási lehetőségekről szóló tájékoztató előadások, programok a Debreceni Egyetemen.
Kis nemzetek nagy titkai
A kis államok kelet-közép-európai megítélését vizsgálják azon a nemzetközi konferencián, melynek október 6-7-én ad otthont a Debreceni Egyetem.