Labdarúgóedzői képzés a Debreceni Egyetemen
A hazai felsőoktatási intézmények közül először a Debreceni Egyetem hallgatói szerezhettek a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) által akkreditált labdarúgóedzői diplomát. Az új szakemberek Telkiben, az szövetség központjában vették át okleveleiket. Idén is jelentkezhetnek a hallgatók!
Test and Rest
A Debreceni Egyetem Informatikai Kara partnervállalataival saját szervezésű szoftvertesztelői rendezvénysorozatot indított.
Jubilál a Kutatók Éjszakája
Idén 10. alkalommal csatlakozik a Debreceni Egyetem a Kutatók Éjszakájához. A szeptember 30-i rendezvényre rekordot döntött a jelentkezések száma, több mint 60 intézet, tanszék, kutatócsoport mutatkozik be a programon.
100 esztendő öröksége
Konferenciával, kiállítással, a könyvtár történetét bemutató kiadvánnyal állít emléket az elmúlt 100 évnek, és egyben meg is nyitja a könyvtártörténet nagykönyvének újabb fejezetét a Debreceni Egyetem centenáriumát ünneplő Egyetemi és Nemzeti Könyvtára.
Amerikai delegáció a Debreceni Egyetemen
Bővülő partneri kapcsolatok: az egyik legrégebbi amerikai egyetemmel fűzné szorosabbra együttműködését a Debreceni Egyetem.
Tudósiskola az egyetem gyakorlójában
Új tudományos ismeretterjesztő programsorozatot indított a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája. Az első rendhagyó tanórán a farmakológia, vagyis a gyógyszerészet mint tudományág rejtelmeibe pillanthattak be pénteken a középiskolások.
Színházi ősbemutató a Debreceni Egyetemen
Hazánkban először a Debreceni Egyetemen láthatja a közönség a kortárs csikánó drámaíró, Carlos Morton darabját, a Brown Buffalót. Az előadást az író is megtiszteli jelenlétével.
FM90: nyelvtanulás magolás nélkül
A Debreceni Egyetem kutatása bebizonyította, hogy nincs értelme idegen nyelvű szavak magyar jelentését magolni, érdemesebb újságcikkeket olvasni, filmeket nézni azon az adott nyelven – a módszerről bővebben az FM90 Campus Rádióban.
Adományozó hallgatók
Az International Food Day teljes bevételével - másfél millió forinttal - segítik a beteg gyerekeket a Debreceni Egyetemen a külföldi hallgatók.
Köztársasági ösztöndíj a legjobbaknak
A Debreceni Egyetem 112 kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatója részesült köztársasági ösztöndíjban a 2016/2017-es tanévben. Legnagyobb létszámban a TTK diájai, akik csütörtökön vették át az elismerést igazoló oklevelet.