Észak-amerikai irodalom és kultúra alprogram - bemutatkozás

Az Észak-amerikai irodalom- és kultúra alprogram elsősorban a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézetében működő Észak-amerikai Tanszék munkájához és oktatóihoz kötődik. A névválasztás tudatos: Kanadát és Mexikót is Észak-Amerika részének tekintjük. A „hagyományos” amerikanista témák (irodalom, történelem, film, populáris kultúra, kisebbségek) mellett a program erősségei közé tartozik az amerikai filozófia- és politikatörténet, az utazási irodalom, a fekete amerikai és amerikai indián kultúra és a nőtörténet, valamint az Amerika-közi (Inter-American) és az amerikai-magyar kapcsolatok vizsgálata. Az alprogram minden oktatója volt legalább egyszer Fulbrightos és évente fogadunk Fulbright-vendégprofesszort is. Diákjaink jó eséllyel pályáznak hallgatói ösztöndíjakra Európába és az Egyesült Államokba. A néhány éve indult Stipendium Hungaricum ösztöndíj keretében egyre több nemzetközi diákunk van. Tehetséges és érdeklődő diákjainkat a szakma oktatásába is betanítjuk, így jobb eséllyel tudnak elhelyezkedni a pályán. Agustin Cadena, állandó mexikói vendégprofesszorunk egyben elismert író is. Kérdésekkel vagy konkrét témajavaslattal keresse dr. Glant Tibor alprogramvezetőt (Dr. Glant Tibor), az egyes oktatók kutatási területeit ld. nevük alatt a tanszék hivatalos oldalán: Észak-amerikai Tanszék

Frissítés dátuma: 2020.10.14.


Tisztelt Felhasználó!

 

A Debreceni Egyetem kiemelt fontosságúnak tartja a rendelkezésére bocsátott, illetve birtokába jutott személyes adatok védelmét. Ezúton tájékoztatjuk Önt, hogy a Debreceni Egyetem a 2018. május 25. napjától kötelezően alkalmazandó Általános Adatvédelmi Rendelet alapján felülvizsgálta folyamatait és beépítette a GDPR előírásait az adatkezelési és adatvédelmi tevékenységébe. A felhasználók személyes adatait a Debreceni Egyetem korábban is teljes körültekintéssel kezelte, megfelelve az érvényben lévő adatkezelési szabályozásoknak. A GDPR előírásait követve frissítettük Adatvédelmi Tájékoztatónkat, amelyet az alábbi linkre kattintva olvashat el: Adatkezelési tájékoztató. DE Kancellária VIR Központ

A tájékoztatót megismertem.