A Magyar irodalom és kultúra alprogram felvételi követelményei

• Egyetemi/MA bölcsészdiploma, 2011-től az ODT-adatbázisban megjelölt „fogadott mesterszakok”-on szerzett diploma.
  • A felvételi vizsgán érvényesített értékelési szempontok a következők:
    • Szakmai intelligencia

• A tervezett értekezés célkitűzésének, módszerének, elemzendő-feltárandó anyagának bemutatása.
      • A téma hazai és nemzetközi tudományos jelentőségének kifejtése.
      • A korszak vagy a téma szempontjából fontos irodalomelméleti művek ismerete.
      • A téma szakirodalmának hazai és külföldi ismerete, komparatisztikai vonatkozásai.
    • A felvételi vizsgáig végzett szakmai munka
      • Rangos szakmai fórumokon publikált (v. publikálásra elfogadott) tanulmányok. A publikációkat papíron kinyomtatva, xeroxmásolat v. gépirat formájában a felvételi előtt 3 héttel el kell juttatni a doktori program vezetőjéhez.
      • TDK-szereplés.
  • Diploma minősítése: a Doktori Szabályzat szerint.
  • Legalább középfokú (B2 szintnek megfelelő), komplex ("C") típusú vagy azzal egyenértékű nyelvvizsga egy, a téma szakirodalmának ismeretéhez szükséges nyelvből.
  • Költségtérítés a 2019/2020-as tanévben:
    • költségtérítéses hallgatók: 70.000 Ft/félév (kreditérvényesítéssel egyedi elbírálás alapján a tandíj csökkenthető)
    • egyéni felkészülők: egyszeri 200.000 Ft.

Frissítés dátuma: 2019.04.14.