A Német irodalom és kultúra alprogram felvételi követelményei

• Német nyelv és irodalomszakos egyetemi/MA oklevél. 2011-től az ODT-adatbázisban megjelölt „fogadott mesterszakok”-on szerzett egyéb diploma, ilyen esetekben a jelöltnek felsőfokú (C1 szintnek megfelelő) német nyelvvizsgával kell rendelkeznie.
  • Egy 2-3 oldal terjedelmű német nyelvű munkaterv, melyet a programtanácshoz és az alprogramvezetőhöz kell benyújtani.
  • Tudományos teljesítmény: dokumentált produktumok (közlemény, TDK-dolgozat, stb.) alapján kapható pontok (ld. DE-DSZ 3. sz. melléklete). A pontozható teljesítmények azonosak a DE Tehetséggondozó Programjának Szabályzata II. 2. c) pontjában leírt, teljesítménykreditekkel elismerhető produktumokkal.
  • A felvételi vizsgán érvényesített értékelési szempontok a következők:
    • Szakmai tájékozottság – a mellékelt munkaterv és a felvételi vizsgán nyújtott teljesítmény alapján:

• A tervezett értekezés célkitűzésének, módszerének, anyagának bemutatása.
      • A téma hazai és nemzetközi tudományos jelentőségének kifejtése.
      • A tanulmányozandó korszakra, annak történelmi, társadalmi és irodalomtörténeti előzményeire vonatkozó ismerete.
      • Az irodalomtudományi felkészültségnek olyan szintje, mely elegendő alap a szakmai véleményalkotáshoz és az önálló kutatómunka megkezdéséhez.
  • A felvételi vizsgáig végzett szakmai munka
    • Szakmai fórumokon publikált (v. publikálásra elfogadott) publikációk (tanulmányok és recenziók). A publikációkat papíron kinyomtatva, xeroxmásolat v. gépirat formájában a felvételi előtt 3 héttel el kell juttatni a doktori program vezetőjéhez.
    • TDK-szereplés
    • Fellépés, közreműködés szakmai fórumokon (előadás, közreműködés, kiadványszerkesztés etc.)
  • Diploma minősítése: a Doktori Szabályzat szerint.
  • Költségtérítés a 2019/2020-as tanévben:
    • költségtérítéses hallgatók: 70.000 Ft/félév (kreditérvényesítéssel egyedi elbírálás alapján a tandíj csökkenthető)
    • egyéni felkészülők: egyszeri 100.000 Ft.

Frissítés dátuma: 2019.04.14.